Twoja świątynia produktywności

 

norbert-levajsics-183706

Twoje miejsce pracy powinny być uporządkowane nie może być na nim zbędnych rzeczy które będą cię rozpraszać, ma to być twoja strefa koncentracji. Zostaw na swoim biurku tylko niezbędne rzeczy niezbędne ci do wykonania zadania. Ważne w miejscu pracy jest twoje krzesło, które zapewni ci wyprostowaną postawę odpowiednie oświetlenie, a także szklanka wody która zwiększy koncentracje.

Twoje miejsce pracy to twoja świątynia produktywności i koncentracji.

Kiedyś na moim biurku znajdowała się cała masa zbędnych rzeczy notesy, dokumenty, segregatory. Obiecywałem sobie, że posprzątam je później, bo teraz nie mam czasu.

Dzisiaj zdaje sobie sprawę jak duży to był błąd i obecnie na moim biurku znajdują się tam tylko niezbędne rzeczy i jest to niekiedy tylko laptop i szklanka wody, reszta biurka jest pusta.

Jak doszedłem do tej zmiany? Pewnego dnia trafiłem na szkolenia i książki dotyczące zarządzania swoim czasem i postanowiłem, że chce nim lepiej zarządzać, przestać marnować czas na zbędne czynności i być ekstremalnie produktywny. Jeśli i ty chcesz tego dokonać polecam ci zacząć od uporządkowania miejsca pracy. W tym celu wykonaj 3 poniższe kroki

  1. Zdejmij wszystkie rzeczy z twojego biurka i złóż je na jeden stos.
  2. Znajdź miejsce dla każdego papierka na twoim stosie, nie pomijaj żadnego.
  3. Powtarzaj tą czynność za każdym razem, gdy siadasz do pracy, aż stanie się to twoim nawykiem.

Twoje biurko powinno być zawsze czyste.

Naucz się nie trzymać zbędnych rzeczy na biurku, zawsze odkładaj je na swoje miejsce to podstawa skutecznej organizacji.

Uwierz mi, że gdy przyzwyczaisz się do pracy w uporządkowanym miejscu pracy, nie będziesz chciał tego zmienić.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *