Jak wydłużyć naszą dobę do 40 a nawet 60 godzin ?

 

Większości z nas ciągle brakuje czasu i nigdy nie wydaje się go zbyt dużo zwłaszcza dla ludzi przytłoczonych dużą ilością zadań i obowiązków. Czas jest bardzo cennym zasobem, DJ De Marco piszę w swojej książce, iż czas jest cenniejszy od pieniędzy.

Faktem jest, iż kiedy jesteśmy zajęci czas leci bardzo szybko, a kiedy mamy niewiele do zrobienia mamy wrażenie jakby płynął dużo wolniej, wielu z was zapewne zastanawia się więc jak wydłużyć naszą dobę i mieć więcej czasu. W tym celu warto rozważyć poniższe strategie :

1. Pierwszym sposobem jest ułożenie planu dnia dzień wcześniej albo rano tego samego dnia. Powinieneś mieć swój plan koło siebie na biurku, aby kontrolować wykonywanie zadań. Przypomina to nam także o naszych obowiązkach. Dzięki odpowiedniemu planowaniu jesteśmy w stanie określić ile czasu zabierze nam wykonywanie odpowiednich czynności. Ważne jest także ułożenie ich zgodnie z priorytetami, najważniejsze czynności wykonujemy zawsze na początku. Jeśli nie zdążymy wykonać jakiś zadań przenosimy je na dzień następny i wykonujemy w pierwszej kolejności jako te priorytetowe. Planując zadania wykonujemy je szybciej niż normalnie i dzięki temu mamy więcej czasu.

2. Jak zrobić, aby wydłużyć naszą dobę o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt kolejnych godzin ? delegować nasze zadania do wykonania innym na portalach typu oferia, ktoś wykona zlecenia za nas za drobną opłatą. Deleguj jak najwięcej zadań się da, nie musisz wykonywać wszystkiego sam. Delegowanie jest ponadto jedną z najważniejszych umiejętności w biznesie.

3. Możesz słuchać audiobooków i szkoleń w czasie wykonywania różnych czynności np. gotowania, stania w kolejce w sklepie, jazdy autobusem czy samochodem. W ten sposób nie marnujesz czasu robisz to co masz do zrobienia i uczysz się czegoś nowego.

4. Nie planuj więcej niż 60 % swojego czasu, 40 % powinieneś zostawić na nieprzewidziane zadania do wykonania, bądź ponowne wykonanie zadań, które poprzednio wykonałeś niepoprawnie.

Zastosuj powyższe wskazówki w planowaniu czasem a na pewno zobaczysz rezultaty ! Zachęcam także do podzielenia się swoimi wnioskami w komentarzach.

Tu znajdziesz więcej informacji.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *