Jak skrócić sen i mieć dużo więcej energii cz.3

Dzisiaj dokończymy temat skracania twojego snu i zwiększania poziomu energii. Jeśli zastosujesz wskazówki z dzisiejszego artykułu : zwalczysz bezsenność, będziesz mieć więcej energii na co dzień, nie będziesz mieć problemu z porannym wstawaniem. Jest to istotne ponieważ dzięki temu będziesz bardziej produktywny i zrobisz więcej rzeczy niż zaplanowałeś.

Nawyki, które warto wdrożyć w życie :

  1. Stosuj tzw. drzemki energetyczne badania pokazują, że zwiększają zwiększają produktywność o 30 %. Najlepiej sprawdzają się drzemki 10 minutowe poprawiają zdolności umysłowe, dodają energii oraz zwiększają koncentracje. Drzemki nie powinny być długie, przez to pozwalają się zregenerować i nie zasnąć. Długie drzemki z kolei obniżają poziom energii, dlatego tak ważny jest ich czas. Problemem mogą być drzemki w pracy, w Kanadzie np. w celu zwiększenia produktywności pracowników tworzy się dla nich specjalne pokoje w których mogą się zregenerować poprzez krótki sen.
  2. Kofeinowy kopniak wypij kawę tuż przed drzemką kofeina działa po pewnym czasie w ten sposób działanie drzemki energetycznej i kofeiny się skumuluje i da ci niesamowitego kopniaka energetycznego
  3. Zawsze zasypiaj i wstawaj o tej samej porze. Dzięki temu będziesz mógł się budzić nawet bez budzika.
  4. Jeśli nie możesz zasnąć przez okres dłuższy niż 15 min wstań i zajmij się czymś wróć do łóżka jak będziesz senny. Jeśli znowu nie będziesz mógł zasnąć znowu wstań i się czymś zajmij. Mimo wszystko obudź się o określonej godzinie, którą zaplanowałeś. W ten sposób następnej nocy będzie o wiele łatwiej ci zasnąć. Technika ta jest nazywana tresurą snu. I pomaga rozwiązać problem z brakiem snu.
  5. Twoje łóżko powinno służyć tylko do spania nie może być miejscem pracy, bądź służyć do czytania czy oglądania telewizji. Jest to związane z tzw. efektem kotwiczenia.
  6. Poranne ćwiczenia są kolejnym elementem dającym kopniaka energetycznego.
  7. Nie wykonuj jednak intensywnych ćwiczeń na 2 h przed snem, ponieważ mogą podnieść poziom energii i trudniej będzie ci zasnąć.
  8. Jeśli chcesz wstać o określonej godzinie ustaw 2 budziki pierwszy z łagodnym dźwiękiem ma być sygnałem, że pora się obudzić drugi z nieprzyjemnym dźwiękiem, że pora wstawać. Bardzo często dzięki temu będziesz wstawać już po pierwszym budziku.
  9. Unikaj nikotyny i alkoholu przed snem.Unikaj kofeiny wieczorem, możesz przez nią mieć większe problemy z zaśnięciem. Możesz wypić kawę na 6 h przed snem. Jest to optymalny czas na spożycie kofeiny przed zaśnięciem.
  10. Nie jedz przed snem. Ostatni pokarm możesz spożyć na 2 h przed snem. Jeśli będziesz jeść przed snem twój organizm zamiast regeneracją będzie zajmować się trawieniem, przez co obudzisz się rano zmęczony.

Podsumowanie :

To koniec jeśli chodzi o tematykę w zakresie skracania snu i uzyskiwania większego powera do działania. Życzę powodzenia w stosowaniu ich w praktyce. Pamiętaj, że tylko działanie może przynieść efekty.

Jeśli jeszcze nie czytałeś zapraszam do przeczytania wcześniejszego artykułu.

 

 

 

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *