Dlaczego warto planować?

Podstawowe powody dla których warto planować

Przez wiele ostatnich miesięcy i lat testowałem różne metody planowania, przerobiłem masę szkoleń i książek po to, by lepiej zarządzać swoim czasem. Plan jest podstawą, jeśli chcesz osiągnąć jakikolwiek cel. Bez planu cel się nie uda.

Planowanie – korzyści

Zastanów się jakie korzyści będziesz mieć dzięki systematycznemu i skutecznemu planowaniu?
Ile czasu będziesz mieć więcej jak będziesz wiedział jak zaplanować swój czas?
Jedną z metod, która może Ci pomóc  w skutecznym planowaniu jest metoda dwójmyślenia.
Moim ulubionym systemem planowania jest zen to done. Nie będę się tu rozpisywał na temat tego systemu, bo jest o nim napisana cała książka oraz omawiam go w swoim kursie, który niedługo wydam. O narzędziach do planowania możesz się dowiedzieć z mojego e-booka a także bezpłatnego raportu.
Być może sam już testowałeś jakieś metody planowania i wiesz, że oprócz danej metody potrzebna jest systematyczność, samodyscyplina, aby ją stosować regularnie. Świadomość korzyści z planowania pozwoli Ci wytrwać oraz poradzić sobie z wymówkami podczas stosowania nowych metod. Powinieneś także analizować co przeszkadza Ci w regularnym planowaniu i co Cię sabotuje.
Nie popadnij też w drugą skrajność planowania, którą jest tylko planowanie, analizowanie i nic nie robienie.

Podsumowanie

Dzięki poznaniu narzędzi do planowania i ustalaniu priorytetów twoja praca przynosi efekty, daje konkretne wyniki. Nie wykonujesz zadania, tylko żeby je wykonać, ale żeby zrealizować cel i osiągnąć wynik.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *