Pragnienia vs Wydatki

Ekskluzywna wyspa pragnienie vs wydatek

 

Ostatnia książka, którą przeczytałem zainspirowała mnie do napisania tego artykułu. Myślę, iż ten artykuł pozwoli uświadomić wielu osobom różnice między wydatkami, a pragnieniami.

Przeszkodą nie są wydatki, które przeszkadzają nam w oszczędzaniu i bogaceniu się, lecz nieustanna chęć zakupu nowych dóbr materialnych podyktowana naszymi pragnieniami, więc nie wydatki są przeszkodą, lecz nasze pragnienia, które mamy.

Wydatkiem są buty pragnieniem zaś, żeby one kosztowały X złotych, które ograbi nas z kolejnej części naszego majątku, wydatkiem jest konieczność wymiany starego żyrandola, który już nie działa pragnieniem zaś, żeby był kosztowny, najlepszy i taki, na który nas nie stać. Większość ludzi ulega swoim pragnieniem i dlatego nie mają pieniędzy, nawet jak się wzbogacą, bo pragnienia ciągle rosną i pożerają majątek, a gdy ten się kończy pojawiają się kredyty, które z czasem też rosną.Sprzyjają temu reklamy które zachęcają nas do kupowania coraz to nowszych dóbr.

Jakie jest więc rozwiązanie tego problemu? planuj wydatki żeby więcej oszczędzać i tuczyć swój majątek, niech pieniądze pracują dla ciebie a nie na twoje dobra materialne

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *