Sekret szczęśliwego życia


Pewnie przypominasz sobie czasy swojego dzieciństwa, wtedy jeszcze nic nie wydawało Ci się skomplikowane. Byliśmy wtedy także nieświadomi rzeczy, które mogły by nas niepokoić.Kiedy starzejemy się zaczynamy się przejmować coraz większą ilością rzeczy, coraz częściej dręczy nas niepokój, martwimy się o swoją przyszłość lub o innych ludzi itd. można by długo wymieniać.

Wydarzenia w twoim życiu nie decydują o twoich uczuciach, to ty jesteś odpowiedzialny za swoje emocje i to ty podejmujesz decyzje. Jednak same wydarzenia w naszym życiu nie są problemem, problem leży w tym jak na nie patrzymy. Co innego jeśli postrzegamy nasze problemy jak na wielkie nieszczęścia, które nas spotkały, a co innego jak na nasze wyzwania czy szansy na uwolnienie naszego potencjału czy wyjście na wyższy poziom w życiu. Ważne jest też odpowiednie spojrzenie na nasze porażki, spotykam ludzi, którzy całe życie żyją przeszłością zamiast wyciągnąć z niej lekcje i iść dalej. Jest to banalny aczkolwiek bardzo ważny sekret szczęśliwego życia.

Dbanie o relacje, stawianie sobie celi życiowych, jest kolejnym krokiem do spełnionego życia. Niestety wiele ludzi nie wykonuje tych prostych czynności. Wspominałem o dbaniu o relacje, ważne jest aby druga strona w tych relacjach nie ciągnęła nas w dół i abyśmy się otaczali ludźmi, którzy pozytywnie na nas wpływają i ciągną nas do przodu. Co do celi pamiętaj, że muszą być twoje a nie oczekiwaniami innych w stosunku do Ciebie. Nie możesz starać się zadowolić innych ludzi za cenę twojego szczęścia.
Kolejnym problemem jest to, iż ludzie żyją przeszłością albo przyszłością a nie cieszą się tym co jest tu i teraz, co oderwani od teraźniejszości i albo przejmują się przeszłością, użalają nad sobą albo niepokoją o przyszłe jutro.

Szczęście jest zawsze w zasięgu naszej ręki tylko trzeba umieć po nie sięgnąć. Postanów, że od dziś zadbasz o elementy o których pisałem a na pewno poczujesz się lepiej i odczujesz zmiany na lepsze.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *