Jak stać się szczęśliwym człowiekiem ?

 

michael-dam-258165

 

Szczęście jest czymś o czym marzy większość ludzi. Wiele osób mówi, że chciałoby być szczęśliwymi, ale nie wiele osób zadaje sobie pytanie jak to szczęście osiągnąć, nie szuka odpowiedzi na to pytania a już na pewno nie w badaniach naukowych. Dlatego postaram się powołać na te w dzisiejszym artykule i odpowiedzieć co odpowiada za poziom szczęścia.

Bada skąd się bierze szczęście z badań wynika, że 50 % jest uwarunkowana genetycznie jedyne 10 % to nasze sukcesy 40 % to nasze myślenie. Jednak nie chodzi oto aby tłumić negatywne myślenie, bo to je wzmaga i prowadzi do coraz to gorszych bardziej depresyjnych myśli. Wiseman przedstawia kilka prostych pozornie technik, które pomogą nam zachować poczucie szczęścia. Techniki te są poparte badaniami naukowymi. Ekspresyjne emocjonalne o naszych uczuciach jest skutecznym narzędziem do radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Wiseman opisuje jak ludzie mylnie myślą, iż kolejne kosztowne przedmioty pomogą im zachować poziom szczęścia jest to mylne myślenie ponieważ z czasem przyzwyczajamy się do luksusu, bogactwa i kosztowności, a emocje z tym związane opadają.

W takim razie co przyniesie więcej szczęścia jak nie nowe buty czy torebka ? Otóż odpowiedź jest prosta doświadczenia, pozytywne wspomnienia, które na zawsze pozostają w naszej pamięci i z czasem nie tracą na intensywności i wciąż nas cieszą oraz są źródłem naszej wewnętrznej radości.

Zapytasz jakie doświadczenia ? Koncert, kino, teatr, wycieczka, pyszna kolacja to tylko nieliczne z propozycji które mogą na długo pozostać w naszej pamięci.

Kolejną kwestią wspierającą nasze poczucie szczęścia i satysfakcji jest pomaganie innym wsparcie finansowe, bądź dobry uczynek. Nawet drobne prezenty mogą sprawić że poczujesz się lepiej. Badania jasno pokazują, iż najwięcej szczęścia daje nam przeznaczenie naszych środków na potrzeby innych.

Uśmiech, zachowanie mowy ciała szczęśliwej entuzjastycznej osoby, nasza lingwistyka słowa, których używamy także mają wpływ na to jak się czujemy. Zauważ że osoby zdołowane zazwyczaj są bardziej przygarbione, mają wzrok wbity w ziemie generalnie ich mowa ciała wskazuje na negatywny stan emocjonalny osoby pozytywne częściej się uśmiechają, gestykulują, używają pozytywnych słów, są bardziej wyprostowane. Jednak nie tylko nasz stan emocjonalny wywiera wpływ na naszą mowę ciała działa to także na odwrót nasza mowa ciała wpływa na nasz stan emocjonalny więc warto to wykorzystać w praktyce i przekonać się samemu jak na nas działa.

Jeśli chcesz bardziej zgłębić ten temat zapraszam do tego artykułu.

 

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *