Czym jest depresja i jak jej zapobiegać ?

Jak skutecznie zapobiegać depresji  ?

 

Objawy tej choroby zwykle wymagają profesjonalnej uwagi medycznej, ponieważ są one bardzo ciężkie i utrudniające życie. Osoba mająca depresje zazwyczaj czuje się beznadziejna i bezwartościowa, może być także ospała i odżywiać się nieregularnie.
W ferworze ciężkiej depresji trudno jest się skoncentrować, podejmować decyzje lub znaleźć energie do wykonywania niektórych czynności. U osoby chorej mogą pojawiać się także myśli samobójcze. Osoba cechuje się także ogólnym brakiem zainteresowania do wielu rzeczy. Mniejszy problem jest wtedy, gdy ktoś ma niewielką depresje, takie osoby zazwyczaj czują się kiepsko, ale starają się normalnie funkcjonować.

Poniżej przedstawię kilka kroków, które zapobiegają pojawieniu się depresji w naszym codziennym życiu :

– regularne ćwiczenia są najmocniejszym, dostępnym lekiem antydepresyjnym. Ćwiczenia sprzyjają uwalnianiu endorfin z mózgu, dodatkowo dotleniają mózg i pozwalają utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji.

– odpowiednie odżywianie niedobór niektórych składników odżywczych może się przyczynić do obniżenia poziomu naszego samopoczucia w tym do depresji. Odpowiednie odżywianie dostarcza mózgowi odpowiednie suplementy, które utrzymują jego prawidłowe funkcjonowanie i pozwalają uniknąć obniżenia nastroju.

– pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za swoje emocje, nie są one tworzone przez sytuacje tylko twój odbiór i interpretacje poszczególnych sytuacji. Sytuacje, które zwykle są niejednoznaczne pozostawiają szerokie pole do interpretacji. Pozytywnym interpretacjom zazwyczaj sprzyjają pozytywne emocje, a negatywnym negatywne emocje. Załóżmy, że twój przyjaciel Cię wystawił i nie odbiera telefonu. Twoje uczucia zmienią się w jednym momencie, jeśli stwierdzisz że Cię olał będziesz wkurzony na niego, jeśli pomyślisz że mogło coś mu się złego przydażyć z kolei odczujesz niepokój. Chociaż to nie zmieni sytuacji możesz mieć całą gamę uczuć w zależności od tego jak zinterpretuje.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *