Cele a szczęście

Kiedy cele dają szczęście ?

 

Cele i ich osiąganie ma istotny wpływ na nasze samopoczucie, budowanie pewności siebie a także mają wpływ na nasze poczucie satysfakcji. Pomagają nam się rozwijać dzięki temu, iż stawiają na naszej drodze przeszkody, które pomagają nam w rozwoju. Poprzez cele możemy kreować naszą rzeczywistość.

Badania pokazują jednak, iż osiągnięcie danego celu nie stanowią złotej pigułki dzięki, której osiągniemy długotrwałe szczęście. Samo dążenie do naszych celów, które nam wskazują w którym kierunku mamy podążać jest o wiele bardziej istotne niż osiągnięcie celu ponieważ skupia to naszą uwagę na teraźniejszości i pomaga w pełni wykorzystać nasz potencjał tu i teraz. Samo zrealizowanie celu daje nam krótkotrwałe poczucie satysfakcji, szczęścia. Jednakże koncentracja na drodze do niego skupia naszą uwagę na przyjemnościach, które czerpiemy z działań, które nas do niego prowadzą oraz na poczuciu realizacji. To cieszenie się każdym kolejnym małym krokiem, sukcesem który nas prowadzi do celu prowadzi wpływa najbardziej na nasze samopoczucie. Ludzie bardzo często wierzą, w przełomy wierzą że osiągając jakiś cel będą szczęśliwi podczas gdy tak naprawdę droga do samego celu powinna im sprawiać radość, satysfakcję, prawdziwe szczęście uzyskujemy dążąc do celu.

Stąd ważne jest aby droga do ich realizacji była przyjemna i żeby były spójne z naszymi pragnieniami, wynikały z naszych wewnętrznych wartości a nie prób zaimponowania najbliższym. Realizacja naszych spójnych z nami celi wpływa na poziom szczęścia w naszym życiu.

PS Jeśli interesuje Cię temat realizacji celów zapraszam do artykułu http://samorozwoj.webd.pl/2016/07/25/dlaczego-warto-wyznaczac-sobie-cele/

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *