8 praw, którymi kierują się szczęściarze

Szczęście i radość z zamkniętymi oczami

Ten krótki artykulik przedstawi Ci osiem praw, którymi powinieneś się kierować jeśli chcesz mieć więcej szczęścia w życiu i żeby los Ci sprzyjał.

8 praw, które uczynią Cię szczęśliwszym:

  1. Wykorzystują wszystkie nadarzające się okazje, są na nie mocno otwarci i chętnie próbują nowych rzeczy. Bardzo często zauważają okazje, które pechowcy nie zauważają albo zauważają, ale nie wykorzystują
  2. Szczęściarze to bardzo często osoby towarzyskie, czyli tzw. ekstrawertycy, bardzo chętnie nawiązujący relacje, sprzyja to znajdywaniu nowych okazji. Im więcej ludzi poznają, tym więcej korzystnych sytuacji może im się przytrafić.
  3. Są zdolni do zauważania tych sprzyjających sytuacji, pechowcy zauważają je znacznie rzadziej. Richard Wiseman piszę, iż sprzyja temu tzw. podejście do życia na luzie, czyli zrelaksowana, wyluzowana postawa. Pechowcy są o wiele częściej spięci.
  4. Otwartość ludzie szczęśliwi sami szukają nowych doznań, są otwarci na nowe potrawy wycieczki, nowe czynności. Często szukają zmian, zwiększając tym prawdopodobieństwo natrafienia na coś sprzyjającego. Pechowcy o wiele częściej żyją w schemacie i są dużo mniej otwarci, rzadziej próbują nowych rzeczy
  5. Szczęściarze bardzo często kierują się intuicją przy podejmowaniu decyzji. Wielu z nich wzmacnia swoją intuicję np. poprzez medytację.
  6. Pozytywne nastawienie do przyszłości. Szczęściarze wierzą, że czeka ich wszystko, co tylko najlepsze, a przyszłość będzie w różowych barwach, pechowcy postrzegają świat w szarych kolorach. Różnią się więc oczekiwaniami, a te są samospełniającymi się przepowiedniami. Negatywne nastawienie, czyli tzw. czarnowidztwo zwiększa poziom stresu, który z kolei osłabia nasz układ odpornościowy i sprawia, że stajemy się bardziej podatni na choroby. Trudno im się także skoncentrować co powoduje wzrost ryzyka ulegnięcia wypadkom. Osoby o pozytywnym nastawieniu mają o wiele mniej stresu i cieszą się lepszym zdrowiem. Pozytywne oczekiwania są motywatorem do wytrwałości.
  7. Wytrwałość. Szczęściarze dążą do celu i się nie poddają wobec przeciwności losu. Pechowcy rzadziej dążą do celu i próbują coś zmienić.
  8. Nie rozpamiętują pecha. Szczęściarze szybko zapominają o porażkach i koncentrują się na przyszłości, pechowcy z kolei mają tendencje do rozpamiętywania pecha i przykrych wydarzeń.

Podsumowanie:

Mam nadzieje, iż te podstawowe prawa szczęścia pomogą Ci zrozumieć zasady, którymi kierują się szczęściarze, jeśli temat Cię interesuje i chcesz go zgłębić, polecam książkę Kod Szczęścia Richarda Wisemana

Zapraszam także do artykułu jak stać się szczęśliwszym człowiekiem.

 

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *