Bieganie dla początkujących

Dziś chciałbym pomówić o bieganiu uważam, iż sport jest elementarną częścią rozwoju osobistego. Podnosi nasz poziom energii, sprawia że czujemy się lepiej i jesteśmy bardziej produktywni. Ja osobiście bardzo lubię bieganie i jemu też poświęcę dzisiejszy artykuł. Bieganie jest w ostatnich latach bardzo popularnym sportem i przyciąga rzecze fanów, coraz więcej osób chce także przebiec maraton.

Bieganie jest stosunkowo prostym sportem, wystarczy uniknąć kilku podstawowych błędów, mieć odrobinę samodyscypliny i ustalić plan biegania, który znajdziesz w internecie, bądź w dobrej książce. Osobiście polecam książkę “Bieganie dla początkujących”.

Poniżej przedstawie kilka podstawowych błędów, które powinieneś poznać na początek żeby ich uniknąć:

– najczęstszym jest nieodpowiednie obuwie, które są ważnym elementem naszej garderoby, ponieważ amortyzują wstrząsy w trakcie biegania. Biegnąc uderzamy o podłoże z siłą trzy razy większą niż nasza masa ciała.

– pochylanie się do przodu, czyli garbienie się

– napięte zablokowane kolana, można poznać po tym, że mocno tupiemy jak biegniemy, gdy nasze kolana są zablokowane.

– zła praca ramion

– brak rozgrzewki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat biegania polecam książkę “Bieganie dla początkujących”. Omawia najważniejsze elementy w trakcie bieganie. Pomoże także określić parametry do biegania tj. nasza wydajność, dobranie odpowiedniego planu treningowego, zweryfikować stan twojej kondycji.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *