Skuteczny sposób na szybką realizację celów

quentin-dr-169842

 

Tematyka osiągania celów jest dotykana przez wielu trenerów rozwoju osobistego. Wiele osób pasjonujących się rozwojem osobistym i nie tylko chciałoby by szybciej i skuteczniej realizować swoje cele. Dzisiaj pokażę ci skuteczną technikę, która ci w tym pomoże a także obalę jeden z mitów rozwoju osobistego.

Wizualizacje celów pomagają czy szkodzą?

Badania pokazują, że zwykłe wizualizacje osiągania swoich celów proponowane przez guru rozwoju osobistego są szkodliwe. Wizualizowanie swojego idealnego życia czy osiągnięcia wymarzonego celu, poprawia nasze samopoczucie jednak realnie nas nie przybliża do jego osiągnięcia . Co więcej badania pokazują, że osoby które wizualizują sobie idealną przyszłość, mają gorsze rezultaty od osób, które tego nie robią. Tego typu osoby bardzo słabo radzą sobie z pokonywaniem przeszkód na drodze do celu, szybko się poddają i zniechęcają. O ile w ogóle podejmują jakiekolwiek działania bo często kończy się tylko na fantazjowaniu i osoba za bardzo oderwana od realnej sytuacji nie podejmuje żadnych działań.

Co w zamian?

Skuteczną odpowiedzią na tzw. idealizowanie swojej przyszłości jest technika dwójmyślenia, która łączy techniki pozytywnego myślenia z przeszkodami na naszej drodze. Polega ona na tym że wizualizujemy sobie drogę do realizacji naszego celu oraz pojawiające się na niej przeszkody, a także jak sobie z nimi radzimy i zwycięsko wychodzimy z trudnej problematycznej sytuacji. Dzięki takiemu myśleniu jesteśmy w stanie realniej spojrzeć na nasz cel, zobaczyć jakie przeszkody mogą nas czekać na drodze do celu oraz przygotować nasz umysł do nich. Co więcej badania pokazują że grupa badanych, która stosowała technikę dwójmyślenia miała najlepsze rezultaty i była najbliżej osiągnięcia swojego wymarzonego celu.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *