Sekrety ludzi sukcesu

 

Czy inteligencja ma wpływ na osiągnięcie sukcesu w naszym życiu ? jak myślisz ? Piszę o tym, ponieważ w samorozwoju istnieje powszechny mit, iż wysoki iloraz inteligencji nie przyczyni się do sukcesu w naszym życiu… doprawdy ?

Tak ale tylko do pewnego stopnia, zauważ, iż osoby z większym ilorazem inteligencji mają większe szanse na zdobycie wyższego wykształcenia, a badania pokazują, iż takie osoby mają większe zarobki. Iloraz inteligencji ma znaczenie tylko do pewnego etapu, po przekroczeniu 120 przestaje mieć duże znaczenie i nie przekłada się na większe korzyści. Osoba z ilorazem 130 ma takie szanse na sukces co osoba z ilorazem 190. Inteligencja ma znaczenie tylko do pewnego stopnia, ponieważ ułatwia nam osiągnięcie sukcesu zawodowego.

Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do sukcesu jest reguła 10 tyś. godzin mówi, ona iż żeby zostać ekspertem w danej dziedzinie trzeba poświęcić na zgłębianie tej dziedziny 10 tyś godzin co zajmuje zazwyczaj około 10 lat.

Sporym czynnikiem wpływającym na odniesiony sukces są zgodnie z badaniami Malcolma Gladwella sploty szczęśliwych okoliczności, w jakich okolicznościach się rodzimy, w jakiej rodzinie, w jakim miejscu, a nawet w jakich warunkach demograficznych.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *