Kreatywność narzędzie usprawniające nasze życie

Tajemnice kreatywności w końcu zostały odkryte

 

Kreatywność może być skutecznym narzędziem służącym do poprawy naszego życia.Dzięki rozwijaniu kreatywności widzimy kilka rozwiązań naszych problemów i nie ograniczamy się do jednego. Rozwijanie kreatywności może przynieść wiele korzyści zarówno w naszym codziennym życiu jak i w pracy czy biznesie.

Nigdy nie czekaj z dobrym pomysłem, staraj się jak najszybciej zrealizować pomysły, które wpadają Ci do głowy i sprawdzaj rezultaty. Wiele osób, które nawet są kreatywne i mają dużo pomysłów odwlekają ich realizacje w czasie i w końcu w ogóle ich nie sprawdzają w praktyce. Osoba, która ciągle szuka nowych pomysłów oraz poszerza swoją strefę komfortu poprzez sprawdzanie nowych nieznanych idei, jest w stanie szybciej wymyślić innowacyjne rozwiązanie w trudnych sytuacjach.

Jeśli kiedyś oglądałeś serial “MacGyver” to jest on świetnym przykładem kreatywności. Główny bohater jest niezwykle twórczy i przebiegły, kiedy znajdzie się w trudnej sytuacji stara się znaleźć jak najszybciej rozwiązanie, które pomoże mu ją rozwiązać z wykorzystaniem dostępnych materiałów i wiedzy.

W pewnym sensie kreatywność jest niekończącym procesem uczenia się, możemy ją rozwijać przez całe życie i czerpać z tego korzyści, dzięki temu łatwiej będziemy sobie radzić choćby z codziennymi sytuacjami. Bycie kreatywnym oznacza jednak myślenie poza schematami i poznawanie nowych rzeczy. Nie możemy być pewni swoich pomysłów dopóki ich nie przetestujemy. Pamiętaj zawsze warto spróbować i nie czekać na ten idealny moment, aż będziesz już wszystko wiedział. Najważniejszy jest pierwszy krok !
Wszelkie wynalazki są produktami naszej kreatywności, dotyczy to także różnej gałęzi nauki. Większość z nich miała na celu poprawę otaczającej nasz rzeczywistości bądź bądź stworzenie czegoś zupełnie nowego.

Znaczenie kreatywności najlepiej podkreśla brytyjski lekarz Edward De Mono „Nie ma wątpliwości, że kreatywność jest najważniejszym ze wszystkich zasobów ludzki. Bez kreatywności nie byłoby postępu i zawsze powtarzalibyśmy te same schematy”

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *