Jak błyskawicznie zmotywować się do pracy

praca motywacja

 

Dziś chciałbym przedstawić genialne ćwiczenie z rozwoju osobistego. Dzisiejszy artykuł będzie krótki, ale bardzo mi zależało, aby podzielić się tym ćwiczeniem z moimi czytelnikami.

Ćwiczenie nie tylko pomoże nam odnaleźć prawdziwe wartości w naszym życiu, ale i lepiej poznać siebie. A także zmobilizuje nas do działania. Pomoże nam zrozumieć co jest dla nas naprawdę ważne w życiu. Najciekawsze jest to, że ćwiczenie jest zainspirowane opowieścią wigilijną oraz przemianą głównego bohatera.

Badania naukowe także popierają to ćwiczenie pokazując, że może ono dokonać prawdziwej zmiany. Zastanowienie się nad tym co chcemy po sobie zostawić po śmierci, pomoże nam określić na czym nam tak zależy w życiu, co chcemy osiągnąć. Jest świetne jeśli chcemy ustalić swoje cele.

Ćwiczenie polega na napisaniu własnej mowy pogrzebowej. Wyobraź sobie, że jedna z twoich najbliższych osób wygłasza mowę pożegnalną na twoim pogrzebie. Co byś chciał usłyszeć co by miała powiedzieć? jak by cię miała opisać? jak byś chciał być zapamiętany? o jakich sukcesach miała by wspomnieć? Opisz co naprawdę chciałbyś o sobie usłyszeć. Niech nie będą to totalne fantazje, ale też postaraj się aby odrzucić skromność i pokazać się z ambitnej strony.

Zastanów się czy odpowiedzi na te pytania odpowiadają twojemu aktualnemu stylowi życia czy jeszcze dużo nad sobą musisz pracować, aby osiągnąć to co zapisałeś. Bądź szczery ze sobą.

Jeśli interesuje cię tematyka motywacji i chciałbyś mieć jej więcej niż dotychczas to polecam ci także tą książkę lub audiobooka, zapraszam także do mojego artykułu jakie jest 10 najlepszych sposobów na zwiększenie motywacji.

 

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *