Jak polepszyć swoją pamięć

Jak polepszyć swoją pamięć ?

 

Utrzymywanie naszej pamięci w dobrej kondycji jest jedną z najważniejszej części mózgu. Aby zachować pamięć w świetnej kondycji, która zwiększy naszą efektywność w ciągu dnia powinniśmy przestrzegać poniższych reguł :

Zachowaj swoją koncentracje na informacjach, które mają zostać zapamiętane. Im bardziej jesteś skoncentrowany na informacjach tym większa szansa, że je zapamiętasz. Jeśli starasz się coś zapamiętać skup się na tymmaksymalnie, odetnij się od dystraktorów, niech Ci nikt nie przeszkadza.

Wykorzystaj zmysły przy zapamiętywaniu informacji. Wyobraź sobie kolor, kształt, dźwięk, zapach, obraz tego co chcesz zapamiętać. Wykorzystujemy nasze zmysły, które są gotowe do zbierania informacji. Chociaż nasz zmysł wzroku może być najczęściej używany w celu zbieraniu informacji, nasze zmysły słuchu, węchu, smaku i dotyku, są równie ważne i pomocne w zapamiętywaniu rzeczy, sytuacji.

Jedną ze znanych Ci metod zapamiętywania informacji jest ich zapisywanie w formie notatek, polecam korzystać z tego za każdym razem, gdy nie jesteś pewny czy coś zapamiętasz. Notowanie jest najczęściej stosowane przy nauce długich, żmudnych informacji.

Utrzymywanie odpowiedniej diety. Odpowiednia dieta prowadzi do poprawy pamięci, z kolei nieodpowiednia pogarsza nasze samopoczucie i zdolności zapamiętywania. Jeśli nie możesz wyeliminować niezdrowego jedzenia to przynajmniej ogranicz takie, które źle wpływa na twoją pamięć i koncentracje. Picie wody poprawia naszą koncentracje.

Zadbaj o relaks, stres potrafi zrujnować twoją pamięć. Trudniej jest sobie przypomnieć informacje pod wpływem stresu. Może się okazać, że całkowite wyeliminowanie go może okazać sie trudne, ale przynajnmniej postaraj się go ograniczyć. W internecie znajdziesz masę ćwiczeń relaksacyjnych, które obniżą stres.

Nasza pamięć także spada z przyczyn zdrowotnych w wyniku wysokiego ciśnienia. Naukowcy zaobserwowali, że osoby z prawidłowym ciśnieniem tętniczym, zwłaszcza w średnim wieku, mają wyższe funkcje poznawcze. Co zdrowe dla organizmu jest również zdrowe dla pamięci.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *