Czym jest Time Line Therapy?

Dziś podzielę się z wami, krótką inspiracją na temat techniki zwaną Time Line Therapy.

Time Line Therapy wydaje się dobrą techniką, ponieważ pozwala domknąć sytuację z przeszłości, które teraz wywołują negatywne emocje np. ktoś na nas w pracy nakrzyczał i teraz boimy się tam chodzić. Minusem jet to, iż musimy wiedzieć, czy dana emocja jest wywołana przez niedomknięty gestalt, czy jest ona wywołana przez obecną sytuację, która nie ma związku z przeszłością. Nie jest to technika do stosowania na każdą emocję, którą odczuwamy, jak sam widzisz ma ona konkretne zastosowanie do sytuacji z przeszłości, które aktualnie wywołują w nas negatywne emocje.

Kwestią jest cena szkoleń z time line therapy, które nas nauczą tej metody, gdyż niekiedy tańszą i skuteczniejszą i tańszą metodą będzie wizyta u psychoterapeuty, niż sesja u coacha z tej metody, który zapewne zainkasuje kilkaset złotych. Same szkolenia z tej metody również są bardzo drogie. W przypadku własnego zastosowania musimy znać źródło danej emocji tzw. pierwotną przyczynę danej emocji, czyli sytuacji, która powoduję to, iż czujemy negatywną emocję oraz to kiedy ona miała miejsce. Nie służy do leczenia traumatycznych wydarzeń, czy osób zaburzonych, jest przeznaczona dla zdrowych ludzi.

Mam nadzieję, że dzięki temu krótkiemu wpisowi lepiej poznałeś metodę Time Line Therapy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej napisz w komentarzu.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *