Czy warto prowadzić daily blog?

Czy warto prowadzić daily bloga

 

Bardzo dobre pytanie od dłuższego czasu się nad tym zastanawiam czy warto prowadzić daily bloga, ponieważ jest to ciekawy temat. W tym artykule podzielę się z wami moimi przemyśleniami. Podzielę się plusami i minusami daily blogów.

Wady:

  • W przypadku daily bloga bardzo ciężko jest codziennie pisać wysokiej jakości artykuły, które będą wysoko oceniane przez google i przez czytelników. Większość pozycjonerów uważa, że pisanie artykułów niskiej jakości sprawia, że google obniża naszą pozycję w swoim rankingu. Często spotykałem się także z określeniem, że słabej jakości artykuły to śmiecenie w internecie.
  • Pisząc codziennie wysokiej jakości artykuły musimy mieć dużo czasu bardzo dużo… to jeszcze na dodatek musimy być bardzo kreatywni na pomysły na te artykuły na tematy, które spodobają się naszym czytelnikom.
  • Niektórzy trenerzy mówią pisz codziennie nie muszą to być artykuły wysokiej jakości i mam spore wątpliwości co do tego i śmiecenia w internecie czymś niskiej jakości. Osobiście wolę artykuły wysokiej jakości, które dają dużą wartość.
  • Blog jest narzędziem budującym nasz wizerunek nie może być tam treści niskiej jakości, która będzie kojarzona z nami.

Zalety:

  • Natomiast częste pisanie artykułów powoduje budowanie wokół siebie społeczności i sprawia, że ludzie zaczynają się nami bardziej interesować i częściej zaglądać na naszego bloga. Niektórzy blogerzy uważają też, że częste pisanie na początku pomaga rozkręcić bloga i możliwe, że jest to dobry pomysł na zdobycie pierwszych czytelników. Pytanie jdenak, czy konieczne jest pisanie codziennych artykułów, które są niższej jakości zamiast np. napisanie 2-3 artykułów tygodniowo, które są wyższej jakości.
  • Daily blog to bardziej blog z ciekawostkami na nasz temat, na temat naszych luźnych przemyśleń, na temat naszego życia codziennego np. jak nie jechać na quadzie.
  • Jak pewnie zauważyłeś nie są to artykuły specjalistyczne wys. jakości. Ludzi interesuje kwestia tego co robią inni i może to ich przyciągnąć zwłaszcza jak podróżujemy, robimy coś ciekawego i mamy czym zainteresować drugą stronę możliwe, że to jest dobre rozwiązanie. I są to bardziej jakieś luźne artykuły, które są mniej pracochłonne.

Podsumowanie:

Moje spostrzeżenia dotyczące daily blogów pokazują jasno w przypadku tego typu blogów nie są to wys. jakości artykuły. Budują społeczność na zasadzie ciekawości dotyczącej ich życia.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *