6 genialnych sposobów, aby stać się bardziej przekonującym

jenn-evelyn-ann-113007

 

Większość z nas chciałaby mieć większy wpływ na naszego rozmówcę i przekonywać do swoich racji partnera, rodzica, szefa czy nawet wykładowcę. Dlatego też przygotowałem dzisiejszy artykuł, który zaprezentuje najlepsze sposoby, aby nam w tym pomóc.

  1. 3 razy tak jest to powszechna zasada powtarzana w kółko przez guru rozwoju osobistego i tzw. „ekspertów” od komunikacji. Jednak czy rzeczywiście działa? moja odpowiedź tak i potwierdza to także wspominany we wcześniejszych artykułach Richard Wiseman, który obala różnorodne mity rozwoju osobistego. Skuteczność tej zasady sprawia, że często jest ona prezentowana na różnorodnych szkoleniach w tym szkoleniach sprzedażowych. Podstawą tej zasady jest to, iż jeśli dana osoba wcześniej trzy razy powie tak i zgodzi się z nami, tym większe prawdopodobieństwo, że zgodzi się za czwartym razem kiedy zaoferujemy jej naszą ofertę.
  2. W przekonywaniu danej osoby sprawdza się także porzekadło przez żołądek do serca. Łatwiej jest osobę przekonać do czegoś przy pysznej lub przy bardzo dobrym posiłku bo to poprawia nasz nastrój i sprawia że stajemy się bardziej spontaniczni i podatni na wpływ.
  3. Kolejną zasadą jest zasada podobieństw to kolejna skuteczna zasada, która jest stosowana w komunikacji, sprzedaży, marketingu, mówi o niej wielu expertów. O wiele łatwiej nam zdobyć sympatię drugiej osoby i przekonać nam ją do siebie jeśli znajdziemy między nami podobieństwa. Jest to także zasada, którą uczy się na szkoleniach z nlp. Mogą to być podobieństwa w przekonaniach wartościach poglądach ubiorze słownictwie cechach np. też uczymy się języków obcych, też jesteśmy z małej miejscowości. Zapewne pamiętasz jak ci się fajnie rozmawiało z osobami, które miały podobne zainteresowania czy doświadczenia. Jest to tak rozbudowana zasada, że można by było jej poświecić całe szkolenie.
  4. Kolejnym sposobem jest poczucie humoru wprawianie drugiej osoby w dobry nastrój podobnie jak w przypadku jedzenia sprawia, że jest bardziej gotowa na ustępstwa i sprawia wrażenie osoby bardziej otwartej na nowe rozwiązania.
  5. Świetną techniką jest także reguła wzajemności mówi ona że jeśli wyświadczymy danej osobie jakąś przysługę to ta osoba czuje się zobowiązana nam się odwdzięczyć. Szczególnie to działa w stosunku do osób, które słabo się znają.
  6. Prosta sztuczka technik wywierania wpływu pomoże nam także przekonać osoba do oddania zagubionego portfela, badania pokazują, że po dodaniu do portfela zdjęcie małego uśmiechniętego niemowlaka sprawia, że złodziej odsyła portfel właścicielowi. Jest to kwestia głęboko zakorzenionych instynktów w naszej psychice oraz automatycznej reakcji naszego mózgu.

Zachęcam do wypróbowania powyższych technik w praktyce i przekonania się na własnej skórze jak dobrze działają. Pamiętaj jednak, aby zastosować je co najmniej kilkukrotnie, a być może ich stosowanie stanie się twoim nawykiem.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *