5 skutecznych metod na pokonanie stresu

 

Stres jest chorobą cywilizacyjną naszych czasów, dotyka niemal każdego. Na pewno sam doświadczasz go wiele razy może na studiach, w pracy, czy własnej firmie. Na szczęście są skuteczne sposoby poparte badaniami naukowymi, które mówią jak sobie z nim radzić. Warto poznać te metody i zastosować je w praktyce.

5 sposobów dzięki, którym będziesz sobie lepiej radził ze stresem:

  1. Szukanie pozytywnych stron, korzyści w nieszczęściach, które nas spotkały może pomóc w przypadku nawet dużych porażek. Pozwala nam się skoncentrować na pozytywnych bodźcach. Jest to kolejna skuteczna technika o której mówią różni trenerzy rozwoju osobistego może pomóc również w radzeniu sobie z gniewem.
  2. Muzyka klasyczna jest skutecznym narzędziem do obniżania ciśnienia oraz stresu. Badania pokazują że najlepsze efekty daje słuchanie Vivaldiego, obniża poziom stresu i sprzyja stopniowemu relaksowi.
  3. Ładna pogoda, spędzanie wolnego czasu na słońcu poprawia nasz nastrój a także dobroczynnie wpływa na naszą pamięć.
  4. Śmiech, osoby które częściej się śmieją i mają większe poczucie humoru lepiej sobie radzą ze stresem.
  5. Pies, badania dowodzą, że posiadacze psów lepiej sobie radzę ze stresem, mają większy dystans, rzadziej także zapadają na depresje. Dlaczego posiadanie psa ma tak dobroczynny wpływ? Codzienne spacery są formą aktywności fizycznej, która poprawia nasz nastrój i sprzyja zdrowiu, nie należy także zapominać, że pies jest także naszym wiernym przyjacielem, który nas zawsze wysłucha i nie będzie oceniać, co ma także na nas korzystny wpływ na naszą psychikę. Warto wspomnieć, że samo głaskanie psa ma charakter uspokajający. Tak więc z badań wynika, że warto mieć w swoim domu przyjaznego czworonoga, co ciekawe koty nie przynoszą takich samych rezultatów. Pies jest dla wielu osób źródłem radości, szczęścia, z kimś z kim można spędzić swój wolny czas. Co ciekawe Wiseman w swojej książce przytacza badania, które mówią, że posiadanie mechanicznego e-psa także działa wspomagająco. Kolejne badania pokazują, że podobny wpływ ma oglądanie filmów z jakimś zwierzakiem to także wpływa na nas relaksująco oraz obniża ciśnienie krwi.

Podsumowanie:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stresu oraz lepiej sobie z nim radzić polecam tego ebooka bądź audiobooka.

Jeśli interesuje Cię ten temat szerzej nie tylko z perspektywy stresu, ale jak sobie radzić z trudnymi emocjami zapraszam do artykułu czym jest inteligencja emocjonalna.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *