5 najcenniejszych lekcji z książki “59 sekund” Richarda Wisemana

 

Książka Richarda Wisemana prezentuje najskuteczniejsze techniki rozwoju osobistego. Skupia się na technikach o jak największej skuteczności. Jej recenzję możesz znaleźć w poprzednim artykule. Chciałbym się z tobą podzielić niektórymi technikami, których się z tej książki nauczyłem. Nie mogę powiedzieć, że są one najlepsze ponieważ każdy z nas jest na innym etapie i potrzebuje czegoś innego. Wybrałem tematy, które mnie samego zainteresowały oraz takie, których nie było jeszcze na moim blogu. Oto lekcje które wybrałem z książki Wisemana:

 1. Jak zwiększyć swoją kreatywność. Zieleń jawnie wpływa na nasz mózg czyniąc nas bardziej kreatywnymi, łagodzi także zachowania antyspołeczne. Chcesz być bardziej kreatywny? przynieś zielonego kwiatka w doniczce do pracy, a wzrost kreatywności może nawet sięgnąć do 15 % jest to technika potwierdzona szeregiem badań naukowych. Warto, więc skorzystać skoro tak proste rozwiązanie daje takie efekty i może poprzez zwiększenie kreatywności pomóc nam rozwiązać nasze problemy.
 2. Jak rozwiązywać problemy. Skutecznym sposobem jest myślenie nad rozwiązaniem naszego problemu, a następnie przerwanie na chwile myślenia o nim i zajęcie się czymś innym, zalecane jest wykonanie trudnego zadania, może to być anagram czy rozwiązanie zagadki. Angażuje to nieświadome myślenie do rozwiązania naszego problemu.
 3. Jak zwiększyć swoją atrakcyjność. Proste techniki mogą sprawić że staniesz się bardziej atrakcyjny.
  • Wzbudzając emocje ekscytacji na randce, sprawisz że będą one kojarzone z tobą, może to być  np. wesołe miasteczko czy film pełen napięcia.
  • Zainteresowania tobą jednej kobiety, wzbudza zainteresowania u innych kobiet, które to widzą jest to stara sztuczka, poparta badaniami. Bardzo często mężczyźni, którzy chcą być bardziej atrakcyjni zabierają swoje koleżanki do klubu żeby zwiększyć swoje szanse na udany podryw.
  • Stopniowanie swojego zainteresowania. Nie pokazuj go na początku zbyt dużo, na początku możesz być obojętny, niech  rośnie z czasem. To także element zwiększający twoją atrakcyjność.
 4. Jak poznać kłamcę. Wiseman obala mit o nerwowym zachowaniu kłamców, raczej skupia się na tym aby zauważyć efekty intensywnego myślenia kłamcy. Nie musi on unikać kontaktu wzrokowego, pocić się czy wiercić. Za to nie daje konkretnych odpowiedzi mówi bardzo ogólnikowo, waha się, zastanawia, robi pauzy nie wie co dalej powiedzieć.
 5. Jak chwalić dzieci. Czy chwalenie dzieci daje tak pozytywne skutki jak myśli wielu dorosłych? Tak, ale nie za efekty, lecz za starania, ponieważ dziecku chwalonemu za wyniki zaszczepia się lęk przed porażką, przez co dziecko rzadziej podejmuje wyzwania ze względu na strach przed niepowodzeniem. Dzieci chwalone za wysiłek, za starania wykazują większe chęci do pracy i podejmowania wyzwań w nauce, ponieważ nie boją się konsekwencji w postaci porażki. Pochwały powinny być konkretne i chwalić przygotowanie, ciężką pracę, koncentrację, organizacje, jednym słowem starania.

Myślę, że spodobały ci się powyższe techniki starałem się je zróżnicować, aby przyniosły ci jak największe korzyści od lepszego nawiązywania relacji po skuteczne rozwiązywanie problemów.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *