5 metod jak oszczędzać pieniądze

Dzisiaj artykuł dla odmiany z trochę innej beczki, dzisiejszy temat oszczędzanie !
Jak wiadomo może się okazać, iż o wiele łatwiej jest zmniejszyć koszty utrzymania, niż uzyskać źródło dodatkowego dochodu np. w przypadku e-biznesów online czy zarabiania na blogu może to potrwać dłużej. Poniżej znajdziesz 5 metod na oszczędzanie pieniędzy

1. Zmniejsz drobne wydatki

Pierwszym krokiem w kierunku oszczędzania pieniędzy jest zmniejszenie wydatków, jest to szczególnie przydatne jeśli dotyczy wydatków nieplanowanych, nieprzemyślanych, pod wpływem impulsu. Na początek możesz oszczędzać małe kwoty kilkuzłotowe, pamiętaj że takie kwoty się kumulują pod koniec miesiąca, a co dopiero pod koniec roku i wychodzi z tego kilkadziesiąt a nawet kilkaset złotych, które możesz przeznaczyć na swoje cele. Pamiętaj, że codziennie kilkuzłotowe wydatki także się kumulują i tym sposobem część pieniędzy ci ucieka.

2. Znajdź doradce finansowego

Dlatego też warto zainteresować się tym tematem. Czy masz własnego doradcę finansowego ? jak nie to znajdź istnieje ich cała masa w sieci wybierz jakiegoś i umów się na spotkanie, pomoże Ci wybrać fundusz oszczędnościowy dopasowany do twoich potrzeb, pomoże ci też zainwestować wolne środki, jeśli takie posiadasz. Ważne jest, abyś część swoich dochodów regularnie oszczędzał najlepiej jeśli od razu będą one przekierowywane na fundusz oszczędnościowy i nie będziesz ich mieć przy sobie, a co związku z tym nie będzie Cię kusić aby je wydać i zmusi do oszczędności. Po pewnym czasie uzbiera się spora sumka.

3. Planuj wydatki

Utwórz subkonta do twojego konta w banku:
Pierwsze subkonto niech dotyczy większych nieprzewidzianych wydatków, które mają wystąpić w przyszłości.

Drugie niech będzie przeznaczone na edukacje i przyjemności. Zakup książek, szkoleń. A także na planowane przyjemnośći np. wycieczki.

Trzecie konto powinno być przeznaczone na okazje inwestycyjne, abyś mógł pomnażać swój majątek. Z pewnością dostajesz na email wiele ofert od banków przejrzyj je czy są tam okazje inwestycyjne ? coś co pozwoli ci zainwestować bądź zaoszczędzić twoje pieniądze

4. Unikaj kredytów

Chyba, że chodzi o kredyty inwestycyjne, które mają pomnożyć twój majątek. Nie wydawaj pieniędzy, których nie masz ! Przeczytasz o tym w każdej książce dotyczącej zarządzania swoimi finansami.

5. Kontroluj swój budżet

Ostatnim krokiem dotyczącym oszczędzania pieniędzy jest zapisywanie twoich wydatków, na co wydajesz najwięcej ? Może Ci w tym pomóc zbieranie paragonów, dzięki nim będziesz miał wgląd w swoje wydatki. Zapisz też ile zaoszczędziłeś, ile wydałeś na inwestycje, a ile na przyjemności i edukacje. Przestaniesz się w ten sposób zastanawiać, co się stało z twoimi pieniędzmi i będziesz wiedział jak zaplanować swoje przyszłe wydatki i ile mniej więcej możesz zaoszczędzić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz tu.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *