4 najlepszy sposoby, aby sprawić wrażenie mega sympatycznej osoby

brandon-morgan-286192

 

Badania pokazują, iż sprawienie sympatycznej osoby ma większy wpływ na przekonanie nas do dania nam pracy bardziej nawet niż nasze doświadczenie. Bycie sympatyczną osobą wpływa także na to jakie relacje budujemy i na jak długo, w tym na pozyskanie życiowego partnera. Jak więc pokazać się drugiej stronie z jak najlepszej strony? Kilka trików popartych badaniami naukowymi zamieszczonymi pomoże ci zrobić pozytywne wrażenie na drugiej osobie i zdobyć jej sympatię.

  1. Bardzo ważne jest abyśmy nasze pozytywne strony pokazywali na końcu w ten sposób wydajemy się bardziej skromni, natomiast negatywne na początku, Dzięki wspominaniu o wadach na początku stajesz się bardziej wiarygodny i szczery, a to sprzyja temu, aby ci zaufać i robi pozytywne wrażenie.
  2. Drobne potknięcia czy gafy także mogą pomóc. Badania jasno pokazują, że osoby popełniające drobne błędy w postaci gaf wydają się bardziej zabawne i sympatyczne. Zyskują większą wiarygodność. Wydają nam się bardziej podobne do nas ze względu na to, że ciężko nam jest utożsamiać się z osobami idealnymi ,wszystko wykonującymi dobrze, ponieważ sami tacy nie jesteśmy. Jednak są to drobne błędy, nie spore, które czynią z nas totalne ofermy i powodują tylko irytacje innych.
  3. Kolejną formą zdobywania sympatii drugiej osoby jest proszenie tej osoby o drobną przysługę, drobną nie dużą, która sprawi że druga osoba nam odmówi. Tak więc chcesz zyskać sympatie poproś drugą osobę o pomoc.
  4. Obgadywanie, czyli obmawianie innych i oczernianie za ich plecami sprawia,iż tracimy sympatie drugiej osoby ponieważ nasz rozmówca bardzo często nieświadomie wiąże negatywne cechy obmawianej osoby z nami samymi. Ludzie będą cie więc kojarzyć z negatywnymi cechami, które przypisujesz innym. Możesz to wykorzystać w odwrotny sposób i mówić o kimś w sposób sympatyczny dzięki temu staniesz się bardziej lubiany i będziesz wydawał się dużo bardziej sympatyczny i pozytywny.

Zapraszam także do artykułu 6 genialnych sposobów, aby stać się bardziej przekonującym

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *