Jak zbudować większą pewność siebie ?

Jeśli chcesz zbudować silną pewność siebie powinieneś sobie zadać najpierw pytanie czym ta pewność siebie dla ciebie jest ? i jak ona miałaby u Ciebie wyglądać ? w czym się przejawiać ? musisz zdać sobie sprawę, iż każdy będzie ją postrzegał inaczej i dla każdego będzie czym innym. Dlatego też ważne jest odpowiedzenie sobie na te pytania ponieważ musisz wiedzieć, gdzie chcesz dojść. Najlepsze jest to, że nie musisz już niczego budować bo masz tą pewność siebie tylko przejawia się ona w niektórych sytuacjach nie brakuje ci jej kiedy chcesz się położyć spać, wstać rano czy zagadać do kolegi. Musisz ją po prostu zacząć budować w sytuacjach w których ci jej brakuje.

Kolejnym krokiem jest uświadomienie sobie w jakim konkretnie obszarze ci jej brakuje: praca, relacje interpersonalne, sprzedaż, wystąpienia publiczne, sport, stawianie granic itp. itd. Przykładowo problem w relacjach interpersonalnych, może oznaczać dyskomfort przy poznawaniu nowych kobiet, bądź w nowym środowisku.

Wykonaj poniższe ćwiczenia :

Ćw 1. Wewnętrzny autorytet a pewność siebie

Zastanów się kto jest dla ciebie autorytetem w zakresie pwności siebie, może to być osoba z twojego otoczenia, znany aktor, bohater filmu, ktoś kto dla ciebie jest wzorem pewności siebie może to być kilka osób pod jedną postacią. Przywołaj obraz tej osoby u siebie w pamięci jak wygląda ? jak się zachowuje ? jak sobie radzi w sytuacjach kiedy tobie tej pewności siebie brakuje ? co wtedy robi ? co mówi ? jakim tonem głosu ? jaką energią wtedy emanuje ? jak postrzega sytuacje ? co myśli ? wyobraź to sobie dokładnie i utrwal ten obraz w pamięci.

Za każdym razem gdy będzie ci brakować pewności siebie w wybranym obszarze zastanów się co zrobił by twój autorytet ? jak by się zachował ? co by powiedział ?

Ćw 2. Brak pewności siebie – uświadamianie sobie strat

Przypomnij sobie ile kosztuje cię brak pewności siebie, ile okazji zmarnowałeś przez jej brak ? jak wpłynęła na twoje relacje z innymi ? jak wpływa na twoje życie zawodowe i prywatne ? jaki ma wpływ na twoje finanse ? ile razy czegoś nie zrobiłeś co bardzo chciałeś zrobić, przez jej brak. Przypomnij sobie takie sytuacje i uświadom sobie ile straciłeś.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wykonałeś powyższe ćwiczenia jeśli tak to gratuluje, jeśli nie wróć do artykułu i zrób solidnie ćwiczenia. Oczywiście nie są to wszystkie metody, która pozwolą zbudować ci większą pewność siebie, natomiast myślę, że pomogły ci zrozumieć temat i zrobić pierwszy krok do pracy nad swoją pewnością siebie.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *