Jakie jest 10 najlepszych sposobów na zwiększenie motywacji ?

Dziś temat, który cieszy się dużą popularnością w rozwoju osobistym, czyli jak zwiększyć motywacje. Problem z motywacją pojawia się rzadko podczas, gdy wykonujemy rzeczy które lubimy, które nas pasjonują, nawet jeśli wiążą się one z czymś nieprzyjemnym.

  1. Jak już wspominałem we wcześniejszych artykułach na blogu kluczowym elementem zwiększającym naszą produktywność jest nasze uporządkowane otoczenie, jednak zwiększa ono nie tylko produktywność ale i także naszą motywację. Tak więc pierwszą czynnością którą powinieneś zrobić jest uprzątnięcie twojego biurka, niech znajdują się tam tylko potrzebne rzeczy bez których się nie obejdziesz. Ułatwi ci to także koncentracje.
  2. Na temat motywowania się do zadań które odwlekasz więcej informacji znajdziesz w tym artykule.
  3. Przeglądaj i wizualizuj swoje cele. Jak to jest jak już je osiągniesz ? co czujesz ? wykorzystaj technikę dwójmyślenia.
  4. Zastosuje filozofie kaizen, zacznij od małych kroków. Chcesz przeczytać grubą książkę, a nie masz motywacji pomyśl, że przeczytasz tylko stronie, nie ? to może chociaż pół. Masz coś naprawdę nieprzyjemnego do wykonania pomyśl, że będziesz to robił tylko min. Pamiętaj małe kroki !
  5. Zadanie powinno mieć odpowiedni poziom trudności. Łatwe nas nie zmotywuje, zbyt trudne z kolei demotywuje. Dopasuj poziom trudności zadania do siebie.
  6. Zastanów się być może to, że robisz mniej to że twoja wydajność spadła to, że ci się nie chce jest winą przemęczenia i potrzebujesz odpoczynku a nie motywacji.
  7. Ustal cele musisz wiedzieć po co pracujesz, co ci to da i w którym kierunku zmierzasz, cele nas motywują, uzasadniają naszą pracę zachęcają do sięgnięcia po więcej.
  8. Brak motywacji może pojawiać się w przypadku, gdy mamy do czynienia z rutyną, a praca nie rzuca nam nowych wyzwań. Przemyśl sobie jakich nowych zadań możesz się podjąć, aby przerwać rutynę i postawić sobie wyzwanie.
  9. Sport nie od dziś wiadomo, że poprawia samopoczucie i zwiększa wydajność pracy, może być to szybki marsz, jogging czy siłownia. Możesz się zastanawiać co ma wspólnego sport z motywacją, a to że poprawia samopoczucie psychiczne, dodaje energii, dzięki czemu łatwiej nam znaleźć więcej entuzjazmu do pracy.
  10. Sport w skali mikro jeśli nie możesz sobie pozwolić na jakąś bardziej normalną aktywność fizyczną to może być to rozciąganie na krześle, skakanka, krótki spacer po pokoju, to także doda ci energii do pracy.

Kolejnym krokiem jest wypróbowanie powyższych wskazówek w praktyce i sprawdzenie co dla ciebie działa. A ty jakie masz metody na motywowanie się do pracy ? Zachęcam do dzielenia się swoimi sposobami w komentarzach.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *