Żyjesz swoim schematem czy innych?

schemat

 

Dzisiejszy artykuł będzie krótki i będzie dotyczył jednej z pułapek rozwojowych dotyczących przejmowania czyiś wzorców np. trenerów w rozwoju osobistym.

To jest ryzyko, że osoba ani siebie nie poznała, ani siebie nie zrozumiała i nie wie czego naprawdę chce w życiu, więc wchodząc w rozwój osobisty, przyjmuje schematy, które są w nim popularyzowane np. dołącz do mlm, otwórz ten i ten biznes, załóż firmę, zacznij zarabiać na tym i na tym i żyją tym schematem, jak się bliżej przyjrzymy, to się okaże, że ten schemat nie jest spójny z tą osobą, taka osoba buduje swój wizerunek w oparciu o różne schematy np. zostań milionerem i ten obraz siebie jest niespójny. Osoba stawia sobie trudne cele, które jej będzie ciężko zrealizować, gdyż są niespójne i będą ją wypalać. Są niespójne z jej osobowością, wizją siebie, bo ona jej nie zbudowała, tylko poszła za wzorcem w rozwoju osobistym, gdzie są pokazywane bogactwa, sukcesy i buduje na tej podstawie swój wizerunek, chce być taka sama jak trenerzy, którzy mają SUCCESS, w ten sposób buduje się persona, która jest niespójna z osobą.

Osoba nie poznała swoich mocnych stron, talentów, wartości, swojego typu osobowości, cienia, źródła jej sukcesów i porażek tego, co jest jej pasją, co jej daje energie, tylko przyjęła z góry określony schemat. Taka osoba z niespójnym wzorcem czuje blokady w sobie do realizacji swoich celów i szybko się wypala.

 

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *