“Żyć w tym świecie i przetrwać” – recenzja książki

Świetna książka na temat zdrowia psychicznego

Ten artykuł będzie wyjątkowo, krótki chciałbym przedstawić książkę, która w ostatnim czasie zrobiła na mnie duże wrażenie.

“Żyć w tym świecie i przetrwać” o czym?

Żyć w tym świecie i przetrwać” to książka mówiąca o zdrowiu psychicznym, autorzy piszą mi.in. jak rozpoznać zdrową jednostkę spełniającą wszystkie normy zdrowia psychicznego, zarówno osobno, w związku, jak i w społeczeństwie, a nawet w religii. Czym jest owo zdrowie psychiczne jak je poznać i jak odróżnić w pełni zdrową jednostkę od przeciętnej, czy dysfunkcyjnej.

 Dlaczego warto przeczytać?

Jeśli interesują Cię tego typu kwestie i zdrowie emocjonalnego to ta książka jest dla Ciebie. Szczególnie warto przeczytać, jeśli jesteś w związku, ponieważ zorientujesz się na ile zdrowy jest twój związek i czy można w nim znaleźć niezdrowe elementy.

Może dowiedzieć się z tej książki m.in. jakie są różnice na poszczególnych etapach zdrowia psychicznego. Na czym polega zdrowa wolność jednostki? Jak funkcjonują chore społeczeństwa. Jak poziom zdrowia psychicznego wpływa na postrzeganie świata?

Podsumowanie

Książka napisana w formie dialogu – rozmowy.
Oparta jest na badaniach nad wyjątkowo zdrowymi jednostkami i rodzinami. Mnie książka osobiście bardzo się spodobało, jest pełna psychologicznej wiedzy ujętej w prosty sposób, zdecydowanie jedna z lepszych książek, jaką miałem w ręce , a miałem ich już wiele 🙂

Jeśli interesują Cie inne pozycje książkowe zapraszam do działu książki.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *