Viktor Frankl “Człowiek w poszukiwaniu sensu”

Viktor Frankl “Człowiek w poszukiwaniu sensu”

 

Znalezione obrazy dla zapytania viktor frankl

 

W dzisiejszym artykule postaram się przedstawić motyw sensu i cierpienia w książce Viktora Frankla “Człowiek w poszukiwaniu sensu”.

Przedstawia tragiczne perypetie osoby będącej w obozie koncentracyjnym, przedstawia szarą rzeczywistość obozową , w której każdy dzień jest walką o przetrwanie w dramatycznych warunkach, często o głodzie i wycieńczeniu. Ciężko chorzy są skazani na śmierć, nie dostają potrzebnych leków. Ciężko pracujących pomimo choroby głodu czy wycieńczenia. Często skazani na kapryśny los. Ich jedyną przyjemnością jest niekiedy kawałek chleba czy kolejny przeżyty dzień. W trudnych warunkach autor szanse na rozwój duchowę przez cierpienie a sam obóz traktuje jako egzamin z życia pomagający mu odnaleźć wewnętrzną siłę. Mimo tragicznej sytuacji więźniowie potrafili odnaleźć głębszy sens w życiu. Autor pisze w swojej książce “iż nie liczy się to czego my oczekujemy od życia ale to co życie oczekuje od nas”.

Terapia  utworzona przez Viktora Frankla ma na celu pomoc w odnalezieniu sensu i skoncentrowaniu się na przyszłości. Celem jest odnalezienie naszej wewnętrznej misji, wyjątkowego zadania, które każdy z nas ma do wykonania. Sens ten możemy znaleźć nawet w bardzo trudnych, beznadziejnych sytuacjach, gdy znajdziemy się w sytuacji, której nie możemy zmienić. Autor podkreśla w swojej książce, iż nawet najbardziej beznadziejna walka nie może odebrać im sensu życia.

PS. Jeśli interesują Cię inne inspirujące książki zapraszam do http://samorozwoj.webd.pl/2016/06/29/46/

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *