“Najbogatszy człowiek w Babilonie” George S.Clason-Recenzja

 

Książka dotyczy inteligencji finansowej. Jest napisana prostym językiem w formie zbioru opowieści, anegdot dotyczących najbogatszego człowieka w Babilonie i jego sposobu budowania majątku.

W opowieściach tkwią proste sekrety dotyczące budowania wielkich bogactw. Głównym z nich jest odkładanie jednej dziesiątej naszego zarobku. Warto wspomnieć, iż wielu guru rozwoju osobistego często to powtarza. Jednak ta książka uświadamia nam jak bardzo jest to ważne i jak mocno wpływa na nasz stan finansowy. Ta prastara zasada to fundament bogacenia się, pozwala budować majątek i jednocześnie cieszyć się życiem bez wyrzeczeń.

Każdy z nas może oszczędzać drobne sumy, które później się zsumują i mogą zostać zainwestowane. Kolejne kwestie, które są poruszane w tej książce to korzystanie z okazji, które się nadarzają i słuchanie rad mądrych ludzi jeśli chodzi o inwestycje.

Historie ludzi mieszkających w odległych czasach w Babilonie uświadamiają nam ile tracimy przez niewykorzystane okazje oraz jak wiele tracimy przez złe okazje, które nie nadają się do inwestycji. Przypomina o najstarszych prawach pomagających utrzymać nasz majątek, który wtedy stanowiło mieszek pełen złota. Książka mówi o tym jak wiele możemy osiągnąć dzięki systematycznemu oszczędzaniu.

Zdecydowanie warto przeczytać! Gorąco polecam!

Zapraszam także do artykułu 5 metod jak oszczędzać pieniądze.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *