Emocje destrukcyjne Daniel Goleman

roi-dimor-320092

 

W dzisiejszym artykule chciałbym opowiedzieć o książce Daniela Golemana jak sam tytuł wskazuje dotyczy emocji destrukcyjnych w naszym życiu. Dialog z Dalajlamą ma pomóc znaleźć najlepsze sposoby do radzenia sobie z emocjami, zmusić do refleksji. Przedstawia swobodną wymianę argumentów, konfrontuje dwa punkty widzenia pozornie odmienne, a jednak tak bardzo podobnych. Przybliża czytelnikowi tematykę związaną z emocjami i pokazuje z różnych perspektyw.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z destrukcyjnymi emocjami przedstawionymi w książce jest medytacja i wyciszenie. Książka opisuje jaki wpływ ma na nas medytacja. Przytacza różne badania naukowe mające uwiarygodnić informacje zawarte w książce i pokazać ich duże znaczenie.

Przedstawia także historie życia Dalajlamy jego wczesne zainteresowanie nauką wpływ jej na jego światopogląd. Zgodnie z buddyjskim punktem widzenia powinniśmy się wyzbyć destrukcyjnych emocji i zachować czysty umysł. Książka przypomina nam jak ważne są emocje w naszym życiu skłania do refleksji nad ich wagą i konsekwencjami tych destruktywnych. Uczy nazywać i rozróżniać emocje, a także skłania do ich świadomości. Jest połączeniem zachodnich badań naukowych z buddyjskimi naukami, konfrontuje dwa spojrzenia na naturę naszych emocji. Książka jest niezwykle interesująca dla osób interesujących się inteligencją emocjonalną, można w niej znaleźć wiele ciekawych przemyśleń. Sam fakt, że jest to książka Golemana skłania do jej przeczytania.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *