“59 sekund” Richard Wiseman recenzja

wspaniała książka, którą warto przeczytać

 

W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić książkę Richarda Wisemana. Omawia najistotniejsze informacje dotyczące rozwoju osobistego poparte badaniami naukowymi. Zmusza do przyjęcia sceptycznej postawy. Mitom rozwoju osobistego przeciwstawia badania naukowe, które czynią rozwój osobisty jeszcze skuteczniejszym narzędziem.

Dla kogo ?

Książka Richarda Wisemana powstała na wskutek pytań przyjaciółki autora dotyczących krótkich porad mogących ulepszyć jej życiei jest moim zdaniem podstawą rozwoju osobistego. Powinien się z nią zapoznać każdy kto pasjonuje się rozwojem osobistym i jeszcze tego nie zrobił, a już szczególnie osoby początkujące rozpoczynające swoją drogą z rozwojem osobistym, uchroni ona przed wieloma pułapkami błędami oraz pomoże w trudnych sytuacjach życiowych dzięki skutecznym technikom w niej zawartym.

Jakie tematy porusza ?

“59 sekund” ma charakter naukowy, jest w niej wiele badań naukowych, a pomimo tego jest napisana zwięzłym prostym zrozumiałym dla każdego językiem. Porusza wiele tematów rozwoju osobistego, przez co każdy może coś z niej wynieść dla siebie, czegoś nowego się nauczyć i przetestować w praktyce najskuteczniejsze narzędzia rozwoju osobistego, które są poparte badaniami naukowymi. Na końcu książki można znaleźć skrót najważniejszych technik.

Moje wrażenia

Książka Richarda Wisemana jest polecana przez wielu guru rozwoju osobistego, zabierałem się do niej od dłuższego czasu i w końcu udało mi się ją przeczytać, gdybym wiedział jak wiele cennych informacji w niej znajdę przeczytałbym ją o wiele wcześniej i korzystał z technik w niej zawartych. Zdecydowanie dzięki technikom z tej książki możesz ulepszyć swoje życie na lepsze myślę, że to wystarczający powód, aby sięgnąć po tą książkę. Pożycz, kup cokolwiek, ale ją zdobądź, jest to podstawowa literatura rozwoju osobistego.

Swoje przemyślenia z tej książki zawarłem również w artykule 5 najcenniejszych lekcji z książki “59 sekund” Richarda Wisemana.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *