Jak skutecznie przygotować się do inwestowania pieniędzy ?

W dzisiejszym artykule będę kontynuować temat dotyczący naszych finansów, dzisiejszy temat to skuteczne inwestowanie pieniędzy. Poruszę ten temat dlatego, iż oprócz oszczędzania powinieneś budować kapitał długoterminowo możesz to zrobić poprzez inwestowanie.

Inwestowanie jest niezbędne jeśli planujesz w przyszłości duże inwestycje tj. zakup własnego mieszkania, podróż dookoła świata, kupić wymarzony luksusowy samochód lub masz jakiś większy cel w planach. Wtedy musisz zająć się długoterminowo gromadzeniem i inwestowaniem pieniędzy a nie ich wydawaniem.

Kiedy warto inwestować pieniądze ?

  • Jeśli masz większe oszczędności, dzięki temu możesz dostać lepszą lokatę, poza tym nie jest dobrze jak większe kwoty leża w uśpieniu i nie generują zysków.
  • Kiedy masz duży kredyt, zwłaszcza hipoteczny, dzięki temu szybciej go spłacisz.
  • Jeśli masz dzieci, którym chcesz pomóc wystartować w przyszłości.
  • W przypadku, gdy prowadzisz własną firmę i jesteś przedsiębiorcą, dobrze wiesz że jest to konieczne jeśli myślisz o poważnym rozwoju swojej firmy.

Jak najlepiej inwestować pieniądze ?

Staraj się wykorzystywać inwestycje, które pozwolą ci jak najwięcej zarobić przy jak najmniejszym ryzyku to jedna z podstawowych zasad inwestowania. Musisz ustalić na jakie ryzyko cię stać i ile jesteś w stanie stracić jeśli chcesz zarobić. Pamiętaj też, że ryzyko jest jednym z elementów inwestowania i jak chcesz zarobić to nigdy ono nie zniknie, możesz je tylko zminimalizować. Plan inwestycyjne powinien więc także zawierać wys. zysku i poziom ryzyka.

W co najlepiej inwestować pieniądze ?

Wybieraj fundusze, które w czołówce były przez kilka ostatnich lat, a nie przez ostatni krótki odcinek czasu.

Kolejnym ważnym krokiem jest różnicowanie inwestycji nie ma obecnie dóbr materialnych na rynku, które dają ci gwarancje, że w dłuższej perspektywie czasowej 10, 15 lat zarobisz. Dlatego też warto różnicować swoje inwestycje.

Kiedy nie warto inwestować ?

Jeśli chodzi o inwestowanie powinieneś przeznaczać na nie fundusze których nie potrzebujesz i których utrata nie przyczyni się do dziury w twoim budżecie. Żeby się nagle nie okazało, że musisz zlikwidować fundusz bo popsuł ci się samochód albo musisz spłacić długi. Do inwestycji wykorzystaj nadwyżki z budżetu domowego, które nie są ci niezbędne.

Podsumowując

Pamiętaj, aby inwestować kiedy masz z czego i masz określony konkretny powód, który będzie cię motywował. Zapraszam także do drugiej części tego artykułu.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *