” Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham ” – recenzja filmu

” Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham “ jest filmem pokazującym prawdziwe oblicza psychoterapii. Na pierwszy plan wysuwa się sesja terapeutyczna matki i jej dwudziestopięcioletniej córki w gabinecie psychoterapeuty. Na obrazie widzimy tylko twarze bohaterów, przestrzeń gabinetu jest prawie niewidoczna.

O czym?

Tematem filmu jest rozmowa terapeutyczna miedzy tymi trzema postaciami : psychoterapeutą, matką i córką. Atmosfera rozmowy między bohaterami jest bardzo intymna dotyczy sfery ich głęboko zranionych uczuć i pragnień. Obraz nie jest przerysowany, ani podkoloryzowany, uczucia, które widzimy są autentyczne. Film skupia się bardziej na przeżyciach wewnętrznych bohaterów, niż na scenariuszu i sztucznym odgrywaniu swojej roli.

Prawdziwa jest postać psychoterapeuty, ponieważ bohater w rzeczywistości prowadzi psychoterapie. Terapeuta pomaga obu postaciom odkryć i wyrazić swoje uczucia oraz głęboko skrywane żale. Wspiera dialog prowadzony między matką a córką. Widz ma wrażenie, iż uczestniczy w prawdziwej sesji terapeutycznej. Film ” Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham “ pozwala ujrzeć czym jest terapia i zobaczyć jak się odbywa. Zbliżenia twarzy pozwalają dokładniej ujrzeć emocje malujące się na twarzach bohaterów. Film przedstawia kilka sesji. W relacji terapeutycznej możemy dostrzec empatie i skupienie terapeuty, przyczynia się do rozwoju i poprawy relacji.

” Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham ” a moc słowa

Film ukazuje jak wielką moc mają słowa, jak pozwalają zmienić tok myślenia, dostrzec coś czego bohaterowie wcześniej nie dostrzegali. Przypomina, iż słowa mogą ranić, ale także i leczyć, mogą nieść porozumienie, ale i przemoc. Widzimy jak w trakcie sesji relacja ulega stopniowej poprawie, dzięki pomocy terapeuty.

” Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham ” dlaczego warto obejrzeć ?

Myślę, iż odpowiedź na to pytanie znajduje się w artykule. Jednak pragnę podkreślić, iż rzadko można znaleźć film z taką gamą nieudawanych i autentycznych emocji, co jest niewątpliwe zaletą filmu. Film pokazuje, wpływ empatii na poprawę wzajemnych relacji. Uważam, iż warto poświęcić czas na obejrzenie tego filmu i wyciągnięcie wniosków.

Jeśli interesują Cię filmy z rozwoju osobistego zapraszam do działu filmy.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *