Najbardziej wstrząsający film jaki obejrzałem

Jeden z najlepszych filmów jaki oglądaem

 

“Za wszelką cenę” film niesamowicie poruszający, nic dziwnego, że ma tak wysokie oceny. Opowiada o karierze 30-letniej kobiety w boksie. Kobieta jest z zawodu kelnerką w niewielkiej restauracji, Maggie Fitzgerald marzy o zostaniu bokserem oraz dostaniu się pod opiekę wymarzonego trenera, po wielu próbach i odmowach udaje jej się go przekonać. Kobieta okazuje się mieć niesamowity talent, jednak walka o mistrzostwo kończy się tragicznie, w wyniku pojedynku kobieta zostaje znokautowana i upadek kończy się paraliżem czterokończynnym.

Dlaczego warto obejrzeć?

“Za wszelką cenę” pokazuje determinacje opór pokonywanie ograniczeń, drogę przez upokorzenia, wyrzeczenia. Bohaterka każde zaoszczędzone pieniądze i wolny czas poświęca jednemu celowi zostaniu bokserem. Pod koniec filmu jeden z głównych bohaterów łamie swoje wartości i podaje śmiertelną truciznę sparaliżowanej dziewczynie na jej prośbę, aby ograniczyć jej cierpienie. Relacja między dwojgiem tych ludzie trenera i młodej uczennicy z biegiem czasu pomimo wcześniejszego dystansu nabiera głębszego wymiaru, co nadaje sytuacji jeszcze bardziej tragicznego wymiaru, bo to on musi skrócić jej cierpienie. Jedno mogę zagwarantować, emocje po obejrzeniu tego filmu pozostaną z wami naprawdę na długo.

Dlaczego poruszam ten  film  na blogu, który poświęcony jest rozwojowi osobistemu? Ponieważ uważam, że jest niezwykły, pokazuje czym jest upór, samodyscyplina i prawdziwa determinacja, ale także tragiczny i wstrząsający, bardzo mocno porusza emocje. Naprawdę gorąco polecam obejrzeć. Jeśli jesteś zainteresowany innymi filmami to polecam np. artykuł na temat filmów, które według mnie warto obejrzeć.

 

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *