4 filmy, które koniecznie musisz zobaczyć

Najlepsze filmy rodem Hollywood jakie obejrzałem

 

W dzisiejszym artykule przedstawiam 4 najlepsze filmy spośród wielu, które obejrzałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Niektóre zmuszą cię do refleksji a jeszcze inne zmotywują do działania. Uważam, że są to filmy na które warto zwrócić uwagę, wszystkie są oparte na faktach autentycznych.

  1. Spotlight genialny film. Bohaterowie są na tropie wielkiego skandalu związanego z pedeofilią w kościele rzymskokatolickim. Ich determinacja doprowadzi do odkrycia szokującej prawdy. Film oparty na faktach autentycznych, otrzymał wiele nagród. Sama fabuła mocno trzyma w napięciu i sprawia, że jest on nie zwykle ciekawy. Pokazuje perfidne zagrywki oprawców mające na celu uciszyć ofiarę, a także pokazuje jak głęboki wpływ wywarły na ich psychikę wydarzenia z dzieciństwa. Film pokazuje pracę dziennikarzy, która ma głębszy sens i jest ukierunkowana na pomoc ofiarom, a nie na czysty zysk podyktowany sprzedażą kolejnych egzemplarzy gazety. Film jest zdecydowanie jednym z najlepszych, których oglądałem. Uważam, że zdecydowanie warto go zobaczyć.
  2. Joy pokazuje młodą samotną matkę, która walczy o spełnienie swoich marzeń i lepszą przyszłość. Opowiada historie twórczyni samowyciskającego się mopa, która od biednej kobiety staje się właścicielką wielomilionowego imperium. Film zdecydowanie warto obejrzeć zwłaszcza dla osób, które interesują się założeniem swojego własnego biznesu. Na filmie widzimy ogromną determinację młodej kobiety, która na każdym kroku zmierza się z szeregiem przeszkód, musi udowodnić światu na wielki sukces, który ją czeka.
  3. Idol jest to kolejny film opart na faktach autentycznych opowiada historię muzyka, który pod wpływem listu, który otrzymał od Johna Lennona postanawia zmienić swoje całe życie. List trafia do głównego bohatera dopiero po kilkunastu latach, ponieważ wcześniej został przechwycony przez kolekcjonera. Film jest po prostu genialny, największym atutem jest wspaniała gra głównego bohatera, czyli Al-Pacino. Postanawia naprawić swoje stare błędy i odnaleźć z powrotem sens życia, jego wsparciem okazuje się menedżerka hotelu w którym się zatrzymał. List staje się motorem zmian w jego życiu.
  4. The Social Network kolejny świetny film tym razem przedstawiający historie Marka Zuckerberga oraz powstanie facebooka. Facebook miał być na samym początku siecią umożliwiającą kontakt między studentami Harvardu, film pokazuje jak ewoluował, aż do dzisiejszego facebooka. Akcja jest oparta na dwóch procesach, które mu wytyczono, jeden dotyczył kradzieży pomysłu. Film przedstawia w retrospekcji historie młodego studenta do miliardera. Jest kolejnym dziełem, które zostało obsypane wieloma nagrodami.

Jeśli szerzej interesuje Cię tematyka filmów zapraszam do działu z filmami.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *