“Sól ziemi” film

Znalezione obrazy dla zapytania sebastiao salgado

 

Sól ziemi jest filmem dokumentalnym opowiadającym o fotografie Sebastiao Salgado. Sam Sebastiano jest brazylijskim fotografem i jest uznany za najbardziej znanego fotografa naszych czasów, otrzymał wiele nagród. Jego pierwsze zdjęcia powstały dzięki aparatowi, który otrzymał od swojej żony. Bohater rzucił studia by zająć się fotografią. Jego wybitne zdjęcia są przedstawione właśnie w filmie sól ziemi.

Fotografie przedstawiały ludzkie nieszczęścia, biedę, śmierć, cierpienie są obrazem ponurej rzeczywistości, pozostają w pamięci na długo po obejrzeniu filmu. Film był nominowany do oscara i otrzymał wiele innych nagród. Tytuł filmu “Sól ziemi” odnosi się do człowieka ponieważ to on jest tytułową solą

Najbardziej rzucające się w oczy jest poświęcenie bohatera filmu fotografii, na wiele lat musiał opuszczać swoją rodzinę by uwiecznić dzieje ludzkości. Jego zdjęcia są niezwykle inspirujące, zapierają dech w piersiach. Na jego zdjęciach możemy znaleźć wstrząsające obrazy zebrane podczas jego kilkudziesięcioletniej podróży dotyczą one ludobójstw, klęsk głodowych czy masowych emigracji. Ponure obrazy przyczyniły się do pogorszenia stanu zdrowia psychicznego Salgado. W swoich najnowszych dziełach zrezygnował z fotografii społecznej na rzecz udokumentowania pięknu naszej planety są one poświęcone rozwojowi fauny i flory, światowi przyrody.

Jest jednym z najlepszych filmów dokumentalnych jakie miałem okazje zobaczyć, , a same zdjęcia są niezwykle poruszające, a niekiedy nawet przygnębiające.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *