Bieganie dla początkujących

brian-metzler-296165

 

Dziś chciałbym pomówić o bieganiu uważam, iż sport jest elementarną częścią rozwoju osobistego. Podnosi nasz poziom energii, sprawia że czujemy się lepiej i jesteśmy bardziej produktywni. Ja osobiście bardzo lubię bieganie i jemu też poświęcę dzisiejszy artykuł. Bieganie jest w ostatnich latach bardzo popularnym sportem i przyciąga rzecze fanów, coraz więcej osób chce także przebiec maraton.

Bieganie jest stosunkowo prostym sportem, wystarczy uniknąć kilku podstawowych błędów, mieć odrobinę samodyscypliny i ustalić plan biegania, który znajdziesz w internecie, bądź w dobrej książce. Osobiście polecam książkę “Bieganie dla początkujących”.

Poniżej przedstawie kilka podstawowych błędów, które powinieneś poznać na początek żeby ich uniknąć:

– najczęstszym jest nieodpowiednie obuwie, które są ważnym elementem naszej garderoby, ponieważ amortyzują wstrząsy w trakcie biegania. Biegnąc uderzamy o podłoże z siłą trzy razy większą niż nasza masa ciała.

– pochylanie się do przodu, czyli garbienie się

– napięte zablokowane kolana, można poznać po tym, że mocno tupiemy jak biegniemy, gdy nasze kolana są zablokowane.

– zła praca ramion

– brak rozgrzewki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat biegania polecam książkę “Bieganie dla początkujących”. Omawia najważniejsze elementy w trakcie bieganie. Pomoże także określić parametry do biegania tj. nasza wydajność, dobranie odpowiedniego planu treningowego, zweryfikować stan twojej kondycji.

One thought on “Bieganie dla początkujących

  1. Polecając książkę, warto podać autora, ja oczywiście ją znam:)
    Buty o rozmiar lub dwa rozmiary większe,
    rozciąganie po każdym bieganiu,
    rozpoczynanie biegania powoli, ślimaczym tempem, bo z tego powodu się ludzie najbardziej zniechęcają 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *